تبلیغات
AnonyHackGod - ورود به شبکه های وای فای

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
روش های نفوذ به شبکه های وایرلس و بیسیم

Ghost__black


how_to_hack_wifi-

سلام دوستان عزیز ، امروز سعی داریم تا در رابطه با روش های نفوذ به شبکه های وایرلس و بیسیم مباحثی را مطرح کنیم و روش های بر قراری امنیت در این گونه شبکه ها را آموزش دهیم .معرفی 16 ابزار اسکن شبکه های وایرلس برای اولین بار در سایت 

 

سرفصل های که در این مقاله مطرح می کنیم :

1- ابزار اسکن کردن وایرلس یا Wifi

2- اسکن کردن شبکه وایرلس یا شبکه Wifi

3-ابزار هک و کرک WEP

4- کرک کردن کلید WEP مربوط به شبکه های وایرلس یا شبکه های Wifi

5- ابزار Sniffing وایرلس

6- تکنیک های Sniffing وایرلس

7- اندازه گیری امنیت خودتان برای جلوگیری از حملات احتمالی

 

این یک آمو زش کامل از نفوذ به شبکه های وایرلس و ابزار های موجود می باشد و شما می بایست به اصطلاحات این بخش آشنا باشید.هدف ما فقط آموزش می باشد چون برای تامین امنیت می بایست راه های نفوذ را شناخت .

1- ابزار اسکن کردن وایرلس یا Wifi:

از این ابزار ها برای بررسی شبکه های موجود بیسیم در اطراف خود استفاده می کنیم . ابزار های زیادی در این زمینه موجود می باشد که یکی از معروف ترین آن ها NET STUMBLER می باشد.و برای مکینتاش ابزار MacStumbler .

حال به معرفی چند ابزار اسکن می پردازیم :

 

 

 NetStumbler for Windows operating systems :

این برنامه ابزاری است تحت ویندوز که برای پیدا کردن شبکه های بیسیم استاندارد 802.11b, 802.11a و 802.11g استفاده می گردد.حتی نسخه ای برای ویندوز CE هم دارد.

موارد استفاده :

1- Wardriving

2- شناسایی تنظیمات شبکه

3-پیدا کردن محل هایی با پوشش ضعیف در WLAN

4- تشخیص علل تداخل های بیسیمی

5-تشخیص نقاط غیر مجاز ("سرکش") دسترسی

لینک دانلود :http://www.netstumbler.com/downloads/M9FIh8+3OpT0c4T9babsoC1u2J2wR88yC72
دانلود نت استامبلر
 MacStumbler for Mac operating systems :
این ابزار کوچک کارش شبیه سازی عملکرد برنامه های مانند netstumbler, bsd-airtools, و kismet می باشد.و برای کسانی که می خواهند شبکه های وایرلس اطرف خودشان را ببینند مناسب است و بیشتر جنبه آموزشی دارد.البته با کارت های PCMCIA یا USB wireless devices سازگار نمی باشد.
لینک دانلود :http://www.macupdate.com/app/mac/8035/macstumbler
دانلود مک استامبلر 
 Kismet for Windows and Linux :
این ابزار برای تشخیص و جمع آوری بسته های اطلاعاتی شبکه ، پیدا کردن شبکه های مخفی و ... . این برنامه شبکه های با استاندارد 802.11 را شناسایی ، Sniff و تشخیص نفوذ می کند.و با هر نوع کارت شبکه ای که از نوع (rfmon) باشد کار می کند و توانایی Sniff کردن ترافیک استاندارد های 802.11b, 802.11a, 802.11g, and 802.11n را دارد.
لینک دانلود :http://www.kismetwireless.net/download.shtml
 دانلود کیسمت 
Redfang 2.5 :
ردفنگ ابزاری برای پیدا کردن دستگاه های بلوتوث  پنهان از طریق brute-forcing و با خواند 6 بایت آخر آدرس دستگاه بلوتوث و خواندن نام از طریق تابع read_remote_name() می باشد .
لینک دانلود :http://www.hacker-soft.net/Soft/Soft_4399.htm
دانلود ردفنگ
THC-WarDrive :
ابزاری برای نمایش شهر شما در نقشه شبکه بیسیم از طریق GPS زمانی که شما سوار ماشین هستید و یا در یک خیابان مستقر هستید. با انعطاف پذیری و تاثیر بالا برای شبکه های بیسیم .
لینک دانلود :http://linux.wareseeker.com/System/thc-wardrive-2.3.zip/334584
دانلود واردرایو 
PrismStumbler :
برنامه ای که شبکه های 802.11 (WLAN) را پیدا می کند و با قابلیت استفاده آسان برای GTK2 و حجم پایین برای استفاده به صورت قابل حمل (Portable). طراحی این برنامه به گونه ای است که به راحتی شبکه های وایرلس را پیدا نموده زیرا از معماری client-server در طراحی موتور جستجوی آن استفاده می شود و می تواند انواع Frontend ها را پیدا کند.
لینک دانلود  http://www.monolith81.de/mirrors/?path=prismstumbler/
دانلود پریزم استامبلر
Mognet :
یک برنامه رایگان و متن آزاد که برای sniffer/analyzer شبکه وایرلس توسط جاوا نوشته شده.این برنامه وسایلی همچون iPaq را پشتیبانی می کند و بر روی کامپیوتر و یا لپ تاپ برای پیدا کردن شبکه های وایرلس کاربرد دارد.
لینک دانلود :http://www.monolith81.de/mirrors/?path=mognet/
دانلود موگنت 
WaveStumbler:
یک کنسول بر پایه نقشه برداری از شبکه مبتنی بر 802.11 در لینوکس می باشد.و گزراشاتی در رابطه با AP stuff like channel, WEP, ESSID, MAC و غیره به کاربر می دهد.
و کارت های مانند (Compaq, Lucent/Agere, … ) را پشتیبانی می کند و در آینده اکثر کارت ها را پشتیبانی خواهد کرد.و دارای یک پچ می باشد که در مقابل درایور  هسته  orinoco.c قرار دارد که این برنامه را قادر می سازد که دستور اسکن را به درایور فایل /proc/hermes/ethX/cmds  ارس
ال کند و سپس پاسخ را از سوکت netlink دریافت کند.این برنامه به این سوکت گوش می دهد  تا داده هایخروجی های را گزارش کند.
لینک دانلود :http://www.monolith81.de/mirrors/?path=wavestumbler/
دانلود ویو استامبلر
StumbVerter :

یک نرم افزار standalone می باشد که به شما اجازه می دهد که نتایج بررسی یک شبکه را به برنامه Microsoft's MapPoint 2002  انتقال دهید.و WAPs های موجود را با قدرت سیگنال و نوع ارتباطشان ثبت می کند.
لینک دانلود :
دانلود استرامبورتر http://www.monolith81.de/mirrors/?path=wavestumbler/
AP Scanner :

یک ابزار تحت یونیکس برای Wireless Access Point و مجموعه ای از عمل هایی برای تنظیم و مانیتور کردن Wireless Access Points که از پروتکل SNMP استفاده می کنند.این  برنامه تحت لینوکس ، FreeBSD, NetBSD و  AIX قابل کامپایل می باشد.
لینک دانلود : http://www.monolith81.de/mirrors/?path=ap-utils/
دانلود ایپی  اسکنر

 SSID Sniff :

این برنامه یک ابزار جذاب برای پیدا کردن access points و ذخیره ترافیک در شبکه کاربرد دارد. تنظیمات این برنامه از طریق یک اسکریپت صورت می گیرد و در کارت های Cisco Aironet و مدل های prism2 پشتیبانی می شود.
لینک دانلود : http://www.monolith81.de/mirrors/?path=ap-utils/
دانلود اس اس آی دی
Wavemon :

ویومون یک برنامه کاربردی برای سخت افزار وایرلس می باشد که تحت لینوکس و با کارت های که با افزونه Jean Tourrilhes پشتیبانی می شوند کار می کند که در کرنل 2.4 موجود می باشد .

لینک دانلود : http://www.monolith81.de/mirrors/?path=wavemon/

دانلود ویو مون

Wireless Security Auditor  :

 

Wireless Security Auditor به شما مدیر شبکه این امکان را می دهد تا امنیت شبکه وایرلس را در سازمان خود با اجرای ممیزی و تعیین سطح دسترسی شبکه مشخص نماید. Elcomsoft Wireless Security Auditor سعی در بازیابی کلید های WPA/WPA2 –PSK که دارای رمز عبورهستند می نماید تا نشان دهد که شبکه شما تا چه حد امن می باشد.

لینک دانلود : http://hotfile.com/dl/89005301/7bc0334/EWSA_v3.0.3.382.rar.html
دانلود وایرلس سکیوریتی AirTraf :

یک Sniffer شبکه های وایرلس می باشد که می تواند اطلاعات انتقالی در شبکه 802.11 را تشخیص دهد.این برنامه متن آزاد می باشد و تلاش های موفق و ناموفق در شبکه را شناسایی می کند در ضمن نمودار عملکرد هر کاربر و پروتکل مربوطه  را نیز نشان می دهد و قدرت سیگنال دریافتی را مشخص می نماید.

لینک دانلود : http://www.elixar.com/corporate/history/airtraf-1.0/airtraf_download.php

دانلود ایرترف

AirMagnet :

 

ایرمگنت یک آنالیز کننده صنعتی  WiFi می باشد که برای ممیزی کردن موبایل و مشکل زدایی شبکه های تجاری Wi-Fi استفاده می گردد.به مدیران IT کمک می کند به سرعت مشکلات شبکه بیسیم خود که توسط مشتریان گزارش داده می شود را در حالی که امنیت و اسیب پذیری های ممکن را بررسی می کند حل نماید.

لینک دانلود :http://www.airmagnet.com/products/wifi_analyzer/
دانلود ایرمگنتسلام دوستان عزیز در مطلب قبلی طریقه هک کردن شبکه وایرلس و Wifi - قسمت اول ابزار های مختلف اسکن شبکه های وایرلس را معرفی و توضیح مختصری دادیم در این مقاله ما سعی داریم طریقه کار با بعضی از این ابزار را توضیح دهیم .

اسکن کردن شبکه وایرلس به چه معناست ؟

ابتدا باید تمام شبکه های وایرلس اطراف خود را جا نمایی کنیم.برای انجام این کار هم ابزار های مختلفی داریم که توضیح داده شد که شبیه به اسکن آنتی ویروس ها می باشد.در اینجا ما از ابزار معروف NetStumbler استفاده می کنیم.در ادامه به توضیح این دستگاه می پردازیم :

 

چگونه از نت استامبلر برای اسکن شبکه وایرلس استفاده نمائیم؟

1- دانلود برنامه نت استامبلر و نصب آن

2-اجرا و شروع اسکن کردن برای پیدا کردن شبکه های وایرلس

3- بعد از اتمام اسکن شما می توانید لیستی از شبکه های وایرلس را مشاهده کنید.

 

netstumbler_-www.PCone.ir

List of Wireless Networks Scanned by NetStumbler

در لیست نمایش داده شده توسط این برنامه شما مشخصاتی مانند MAC, SSID, SPEED, VENDOR, TYPE  و غیره را مشاهده می کنید .

4- حال شما یک مک آدرس (MAC) را به دلخواه انتخاب کنید که می خواهید روی آن کار کنید.زمانی که شما روی یک شبکه مشاهده شده کلیک می کنید می توانید نمودار قدرت سیگنال آن را مشاهده کنید.

5- مشاهده کردید که نت استامبلر موارد بیشتر از یک نام (SSID) به شما نشان می دهد مثل MAC address,   Channel number, encryption type,  و  bunch   ، تمام این موارد می توانند در نفوذ به یک شبکه وایرلس و شکستن encryption  مورد استفاده قرار گیرند.

ما در کل دو نوع روش encryption در شبکه های وایرلس (Wireless Networks) داریم :

1- WEP)Wired Equivalent Privacy) : در این نوع امنیت به اندازه کافی در
نظر گرفته نشده و زیاد امن نیست .معایب بسیاری در این نوع encryption  پیدا شده که به نفوذگر اجازه می دهد تا کلید های WEP را به آسانی بشکند .که در قسمت بعدی طریقه هک WEP را به شما توضیح خواهیم داد.

2- WAP)Wireless Application Protocol) : این نوع در حال حاضر بهترین و امن ترین نوع امنیت را برای شبکه های وایرلس دارد و به سادگی قابل نفوذ مثل WEP نمی باشد چون برای هک این کد گذاری بایستی از طریق حملات brute-force و یا dictionary استفاده نمود.اگر کلید شما به اندازه کافی امن باشد حمله از طریق dictionary جوابگو نیست و ممکن است از طریق brute-force این امکان پذیر باشد.به این علت است که نفوذگر ها زحمت این دو .روش هم نمی کشند
تاریخ : شنبه 28 فروردین 1395 | 10:04 ق.ظ | نویسنده : متین جوشش | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • بی بی مارکت